Nagrody i wyróżnienia

RAVAK zdobywa nagrodę Good Design

 

RAVAK wchodzi w rok 2023 z Czarną Kropką, ale czym tak właściwie ona jest? Za formą Czarnej Kropki kryje się prestiżowa nagroda przyznana firmie RAVAK za kolekcję umywalek Yard stworzoną we współpracy ze studiem Vrtiška & Žák. Jest to wyjątkowe wyróżnienie ponieważ w kategorii wyposażenia łazienek RAVAK jest jedyną czeską firmą, która zdobyła nagrodę za wyjątkowy design.

Kolekcja umywalek ceramicznych Yard koncentruje się wokół idei zapewnienia dodatkowej przestrzeni do przechowywania niezbędnych rzeczy w łazience. Tym, co odróżnia Yard od innych umywalek dostępnych obecnie na rynku, jest jej unikalny design. Dzięki obniżonej powierzchni, Yard umożliwia użytkownikom wygodne przechowywanie przedmiotów codziennego użytku w zasięgu ręki, jednocześnie dyskretnie ukrywając je za krawędzią umywalki.

Umywalki z tej kolekcji wyposażone są w metalowe konsole, które znacząco podkreślają design. Konsole te są dostępne w trzech opcjach: czarnej, białej lub ze stali nierdzewnej, zapewniając szeroki wybór, aby dopasować się do preferencji estetycznych.

Kolekcja obejmujuje pięć najbardziej poszukiwanych rozmiarów umywalek, zawiera ona również wariant narożny i kompaktową mini umywalkę, idealną do montażu baterii ściennych lub podtynkowych.

Nagroda Good Design, która ma formę Czarnej Kropki, jest pierwszą, najstarszą i najdłużej funkcjonującą na na świecie nagrodą w dziedzinie wzornictwa, która jest przyznawana za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie produktów, opakowań, komunikacji i projektowania wnętrz, a także architektury. Nagroda została stworzona przez Charlesa i Ray Eamesów, Edgara Kaufmanna, Jr. i Eero Saarinena w latach 50. XX wieku i od 72 lat jest przyznawana przez amerykańską instytucję Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design. Good Design uważana jest za największe i najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie designu. W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę prac z 52 krajów.

 


 

 

Najlepsza instalacja producenta na Międzynarodowym Festiwalu Designblok 2022

Nadrzędna koncepcja najbardziej znaczącej wystawy designu i mody w Europie Środkowej obracała się wokół lasu. RAVAK zdobył najwyższe wyróżnienie w kategorii Najlepsza Instalacja Producenta za prezentację stworzoną przez projektantów marki i świeży kreatywny kierunek Romana Vrtiška i Vladimíra Žáka. Głównym celem tej nagrodzonej wystawy było zwrócenie uwagi na innowacyjną kolekcję baterii Espirit, której przykładem na Designblok są baterie zlewozmywakowe dostępne w trzech różnych wysokościach i palecie pięciu różnych kolorów.

 

 


 

Wanna wolnostojąca Ypsilon z nagrodą Red Dot

W tym roku najbardziej prestiżową europejską nagrodę za wzornictwo produktów, Red Dot Design Award, otrzymała wolnostojąca akrylowa wanna Ypsilon autorstwa projektanta Kryštofa Nosála.

 

 


 

 

Kabiny i drzwi prysznicowe Pivot Black nagrodzone w konkursie Łazienka – Wybór Roku 2020

Seria kabin i drzwi prysznicowych RAVAK Pivot Black to propozycja dla osób szukających modnego wystroju łazienki w stylu industrialnym. Elegancki wariant „Black“ obejmuje profil, uchwyt oraz zawiasy w kolorze czarnym, które efektownie kontrastują z taflami transparentnego i bezpiecznego szkła.
Jest nam bardzo miło poinformować, że seria kabin i drzwi prysznicowych Pivot Black zdobyła prestiżowe wyróżnienie w konkursie Łazienka Wybór Roku 2020 w kategorii „Kabiny Prysznicowe“.
Nagroda została przyznana przez Jury składające się z architektów, projektantów, przedstawicieli organizacji branżowych oraz redakcji magazynu „Łazienka”.


 Popularne kategorie
Kabiny i brodziki
Kabiny i brodziki
Meble
Meble
Wanny
Wanny
Ceramika
Ceramika
Umywalki
Umywalki
Baterie
Baterie
Koncepty
Koncepty
Dodatki
Dodatki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl